BITCOIN MIGA TYM SAMYM FRAKTALEM „KONSOLIDACYJNYM“, KTÓRY WYSŁAŁ SWOJŠ CENĘ DO 20 TYS. DOLARÓW.

Von | 3. Juli 2020

Cena Bitcoinów wykazuje tendencje wewnątrz długiej formacji konsolidacyjnej po wzroście nawet o 170 procent w drugim kwartale.
W związku z tym, że zapotrzebowanie na zmiany rozkładu rośnie, niezależna firma zajmująca się analizą rynku TradingShot opublikowała optymistyczne prognozy dla kryptokursztynu.
Oczekuje ona, że kurs BTC/USD przełamie byczy byczy, powołując się na dwa bardzo podobne fraktale, które doprowadziły do gwałtownych wzrostów cen.
Bitcoin może mieć wystarczającą ilość paliwa, aby wznowić tak bardzo oczekiwany bieg byka, nawet jeśli handluje w nadmiernie rozciągniętym zakresie konsolidacji. Tak więc widzimy niezależny portal analizy rynku.

TradingShot powiedział w swojej czwartkowej analizie, że kurs BTC/USD może być wyższy w nadchodzących sesjach. Portal doszedł do optymistycznego wniosku po określeniu bieżącego tygodniowego trendu zachowania się pary w cyklach byków 2011-2013 i 2014-2017.

KONSOLIDACJA TRÓJKĄTA, ZŁOTY KRZYŻ

Wykres opublikowany przez analityków TradingShot podkreślał prawie idealne podobieństwa między obecnym i starym trendem cenowym. Najdokładniejszym z nich była tendencja Bitcoin’a do konsolidacji blisko linii 0.5 Fibonacciego i do byczego załamania po przejściu od 100 do 200-tygodniowych średnich kroczących.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w m Bitcoin Profit Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Na przykład, koniec ‚Cyklu 1‘ na wykresie śledzi test Bitcoina na jego 100-WMA (czarna fala) jako wsparcie. Cena później konsoliduje się aż do poziomu wydłużenia czasu Fib 2 (pomarańczowa pionowa linia). W międzyczasie, wzorzec konsolidacji wydaje się tworzyć trójkąt z poziomem wsparcia w pobliżu linii 0,5 Fib utrzymującej bycze odchylenie.

bitcoin, btcusd, kryptocurrency, xbtusd, btcusdt
Stare fraktale Bitcoinów sugerują, że dla kryptokursztynu czeka nas sesja breakoutowa. Źródło: TradingView.com, TradingShot

Następnie, gdy 100-WMA przekroczy 200-WMA, Bitcoin pęka do góry nogami i przechodzi paraboliczny bieg byka w kierunku swojego wszechczasowego szczytu, blisko 20.000 dolarów.

W „Cyklu 2“, w międzyczasie, Bitcoin rozbija się na 3,200 dolarów w grudniu 2018 roku. Cena ponownie osiąga 100-WMA. Konsoliduje się ona powyżej linii światłowodowej 0,5 Fib, aż do momentu, gdy wywołana przez COVID wyprzedaż w marcu 2020 r. wyśle ją z powrotem poniżej poziomu wsparcia. Niemniej jednak Bitcoin utrzymuje ten poziom jako swoje wsparcie ponownie.

„Jesteśmy obecnie na drodze do osiągnięcia poziomu wydłużenia czasu Fib 2 (znowu pomarańczowy pionowy)“, napisał TradingShot. „[Jest to] miejsce, gdzie cena skonsolidowała się podczas poprzedniego cyklu.“
Portal zauważył podobną formację trójkąta jak Bitcoin skonsolidowany na boki, dalej wskazując na kryptokurrency 100 i 200-WMA próbujące się krzyżować. Dodał:

„Czy to oznacza, że nadal przechodzimy długą konsolidację (Trójkąt) wokół poziomu retrakcji 0,5 Fibonacciego, która zacznie się rozpadać? Bardzo możliwe w oparciu o ten model.“

NIE SPODZIEWAJCIE SIĘ 8,000% RAJDU BITCOINÓW

Analitycy TradingShot przypomnieli, że inwestorzy nie powinni spodziewać się wybuchowego rajdu po następnym wybuchu.
Będą spadały zyski, potwierdzili, dodając, że wydłużające się cykle mają tendencję do zmniejszania się niestabilności w ciągu lat.